+48 59 814 40 44
biuro@dobrenarzedzia.pl

Jaki olej wybrać do kosiarki spalinowej?

Wszyscy, którzy chcą zadbać o piękny wygląd trawnika, zaczynają przygotowania do sezonu jeszcze przed rozpoczęciem wiosny. Na liście zakupów każdego ogrodnika – czy to profesjonalisty, czy hobbysty – powinien znaleźć się dobry olej do kosiarek spalinowych. Podpowiadamy, co wziąć pod uwagę podczas składania zamówienia.

Do czego służy olej silnikowy do kosiarek?

Jest to produkt, który wyróżnia się szeregiem funkcji. Najlepszy olej do kosiarki będzie skutecznie redukował tarcie pomiędzy elementami mechanicznymi, ochładzał silnik, zabezpieczał przed korozją i zbierał zanieczyszczenia. Dzięki niemu przedłuża się żywotność urządzenia, a poszczególne części wolniej się zużywają. Co ważne, należy pamiętać nie tylko o regularnej wymianie oleju silnikowego do kosiarki, ale i o wybraniu odpowiedniego wariantu do maszyny – w tym przypadku spalinowej.

Rodzaje olejów do kosiarek spalinowych

Ten rodzaj produktu najczęściej występuje w jednej z dwóch wersji: syntetycznej i mineralnej. Która będzie najlepszym wyborem dla urządzeń spalinowych? Decyzja zakupowa powinna być w tym przypadku podyktowana mocą maszyny ogrodowej. Warianty mineralne są przeznaczone dla modeli z silnikami o mniejszej mocy, natomiast syntetyczne lepiej radzą sobie z intensywną eksploatacją.

O tym, czy wybieramy najlepszy olej do kosiarki spalinowej, decyduje też rodzaj silnika. W urządzeniach z modelem czterosuwowym znajdziemy specjalną miskę na preparat, natomiast w dwusuwowych już nie — będzie on zmieszany z benzyną w proporcji 1:50 lub 1:25. Na produktach dla wariantów czterosuwowych zwykle znajdziemy oznaczenie SAE30; te do dwusuwowych z kolei najczęściej mają specjalne dodatki, które ułatwiają przygotowanie mieszanki paliwowej.

Najlepsze preparaty do silnika

Informację o tym, jaki olej do kosiarki wybrać, można znaleźć w załączonej do urządzenia instrukcji obsługi. Klienci kupujący model spalinowy w naszym sklepie internetowym mają też możliwość zamówienia zestawu z preparatami oryginalnymi – to właśnie one będą najlepszym produktem dla danej maszyny. Zapraszamy do sprawdzenia oferty, dzięki której można skutecznie zadbać o dobry stan elementów silnikowych.

Udostępnij wpis:

Sprawdź inne