+48 59 814 40 44
biuro@dobrenarzedzia.pl

Jak wymienić pasek klinowy w traktorku MTD?

Każdy właściciel sprzętu ogrodowego powinien wiedzieć, jak wykonać proste naprawy swoich urządzeń. Przykładem jest wymiana paska klinowego w kosiarce-traktorku MTD. To element odpowiedzialny za przekazywanie mocy z silnika do mechanizmów tnących. Jego zużycie może prowadzić zaś do nieefektywnej pracy maszyny a w konsekwencji – do jej awarii. Dzięki temu poradnikowi dowiesz się, jak krok po kroku założyć nową część.

Wymiana paska w kosiarce-traktorku ogrodowym – przygotowanie do pracy

Przed rozpoczęciem upewnij się, że masz odpowiednie narzędzia. Potrzebne będą Ci: klucz szwedzki, śrubokręty oraz nowy pasek klinowy do kosiarki lub traktorka MTD. Praca z częściami mechanicznymi wymaga też używania rękawic ochronnych. Zanim przystąpisz do wymiany, urządzenie powinien być wyłączone, a klucz zapłonowy wyjęty, aby zapobiec przypadkowemu uruchomieniu.

Zakładanie nowego paska klinowego

Pierwszym krokiem jest demontaż obudowy kosiarki, aby uzyskać dostęp do paska klinowego. W zależności od modelu traktorka MTD może to wymagać odkręcenia kilku śrub. Po demontażu obudowy ujawni się mechanizm napędowy. Przed wymianą przyjrzyj się, jak ułożone są części, a najlepiej zrób zdjęcie pomocnicze — przyda się przy zakładaniu nowego elementu.

W dalszej kolejności należy zluzować napinacz i ostrożnie zdjąć część z koła napędu skrzyni. Kluczem szwedzkim wykręć sprzęgło i wyjmij pasek do kosiarki-traktorka MTD. Nową część załóż na koło napędu silnika i ponownie zamontuj sprzęgła — zrób to zgodnie z układem, który zapamiętałeś podczas demontażu starego elementu. Pas klinowy powinien być odpowiednio napięty, ale nie za mocno, aby nie uszkodził się podczas pracy. Zamocuj pozostałe elementy na swoim miejscu. To wszystko!

Znajdź właściwą część do kosiarki

Jeśli zastanawiałeś się, jak założyć pasek w traktorku MTD, już wiesz, że nie jest to bardzo skomplikowana czynność. Przed wymianą tej części, upewnij się jednak, że nowy element jest kompatybilny z kosiarką. Odpowiedni wariant znajdziesz dzięki znajomości modelu, numeru seryjnego i rocznika Twojego urządzenia. Akcesoriów serwisowych, w tym pasów klinowych, napędu noży czy napędu jazdy, szukaj w ofercie sklepu Dobre Narzędzia!

Udostępnij wpis:

Sprawdź inne