+48 59 814 40 44
biuro@dobrenarzedzia.pl

Robot koszący iMOW® Stihl RMI 632

Kod producenta: 63090111455 Kategorie ,

Robot koszący iMOW® Stihl RMI 632

Kod producenta: 63090111455 Kategorie ,

Informacje dodatkowe

Producent

Stihl

Szerokość robocza (cm)

28

Rodzaj zasilania

Akumulatorowe

Seria akumulatorów

Zintegrowany z urządzeniem

8459,10 

8459,10 

Sprawdź leasing w PKO

Opis

Kosiarki Stihl iMow pracują w pełni automatycznie, a trawnik wygląda zawsze tak samo – świeżo skoszony. Po skończonej pracy lub gdy trzeba naładować akumulator sama powraca do stacji ładującej. Podczas koszenia system mulczujący rozdrabnia trawę na małe cząstki, które następnie pozostają na trawniku, stanowiąc cenny naturalny nawóz. Kosiarka iMow zapewnia uzyskanie idealnego wyglądu trawnika w krótkim czasie, aby znów można było z niego korzystać bez ograniczeń.

Kosiarki automatyczne z Serii MI 6 zostały wielokrotnie wyróżnione w badaniach konsumenckich oraz przez ekspertów w dziedzinie wzornictwa. Model Stihl RMI 632 o szerokości koszenia 28 cm kosi trawniki o powierzchni do 3000 m² w sposób całkowicie automatyczny. W kilka godzin przygotuje perfekcyjny wygląd trawnika. Wyjmowana konsola sterująca ułatwia korzystanie z kosiarki i zmianę jej ustawień. Czujnik deszczu można zaprogramować wg. naszych preferencji i np. zabronić kosiarce wyjazdów nawet podczas najmniejszych opadów. Dzięki systemowi Adaptive Slope Speed kosiarka RMI 632 P dostosowuje prędkość koszenia do ukształtowania terenu. Z kolei dynamiczny plan koszenia daje gwarancję, że trawnik zawsze będzie perfekcyjnie skoszony.

Informacje dodatkowe

Producent

Stihl

Szerokość robocza (cm)

28

Rodzaj zasilania

Akumulatorowe

Seria akumulatorów

Zintegrowany z urządzeniem

Dane techniczne

Rodzaj akumulatora litowo-jonowy 167Wh,

29 V/4,9 Ah

Moc znamionowa (W) 120
Rob. prędk. obr. (obr/min) 3150
Nawigacja przypadkowa
Optymalna powierzchnia trawnika (m2) do 1000
Maksymalna powierzchnia trawnika (m2) do 3000
Średni czas pracy (na jedno ładowanie akumulatora) 90 min
Średni czas ładowania 60 min
Maksymalne nachylenie terenu 45%
Szerokość koszenia (cm) 28
Wysokość koszenia (mm) 20 – 60
Regulacja wysokości koszenia 15-stopniowa (centralna)
Układ tnący zespół do mulczowania, 1 nóż
Pilot tak
Materiał obudowy polimer
Średnica kół tylnych (mm) 240
Poziom mocy akustycznej LwA (dB [A]) 63
Poziom ciśnienia  akustyczego LpA (dB [A])

Niepewność pomiarowa KpA (dB [A])

50

2

Masa urządzenia (kg) 13
Wymiary dł./szer./wys. (cm) 73 x 54 x 27
Wyposażenie standardowe
  • 1 urządzenie
  • 1 stacja ładująca (wraz z 4 śledziami do mocowania do podłoża)
  • 1 miernik iRuler (pomoc przy ułożeniu pętli ograniczającej)

Wyposażenie i Funkcje

Wyraźny wyświetlacz LCD
Poprzez wyświetlacz wszystkie ustawienia mogą być ujęte szczególnie intuicyjnie, dzięki swojemu kontrastowemu, wyraźnemu ekranowi korzystanie również w okularach przeciwsłonecznych nie sprawia kłopotu. Przy modelach Serii RMI 6 wyświetlacz można wyjąć z obudowy, dzięki czemu nie ma potrzeby schylania się podczas programowania pracy urządzenia.

Ruchoma obudowa z czujnikami
Ruchoma obudowa z czujnikami chroni robota koszącego STIHL iMow przed czynnikami atmosferycznymi i przeszkodami. Jeśli urządzenie STIHL iMow napotka przeszkodę podczas automatycznego koszenia trawy, czujniki zintegrowane z ruchomą obudową rejestrują zetknięcie z przedmiotem i inicjują zmianę kierunku koszenia. (Zdj. poglądowe)

Zestaw czujników
Robot koszący STIHL iMow jest wyposażony w różne czujniki. Jak tylko ktoś spróbuje go podnieść podczas koszenia, zatrzymuje się. Ponadto robota koszącego można zabezpieczyć kodem PIN. Jeśli jest ustawiony w taki sposób, że można go obsługiwać tylko wprowadzając kod PIN, jest on bezpieczny do użytku zewnętrznego.

Wyposażenie standardowe w zestawie
Wyposażenie standardowe robota koszącego STIHL iMow obejmuje: urządzenie, stację ładującą, cztery uchwyty montażowe do zamocowania stacji ładującej oraz miernik iRuler, który pomaga przy układaniu pętli ograniczającej. Aby zainstalować robota koszącego iMow potrzebny jest zestaw instalacyjny (Kit S lub Kit L). (Zdj. poglądowe)

Stacja ładująca
Ładowarka to przystań kosiarki iMow. Umieszczamy ją w centralnej części ogrodu, tak aby kosiarka w każdej chwili mogła pobrać energię lub znaleźć schronienie w przypadku złej pogody. Dzięki inteligentnemu systemowi ładowania sama decyduje o tym czy potrzebne jest szybkie ładowanie akumulatora (ze względu na zaplanowaną pracę) czy akumulator zostanie naładowany w trybie standardowym.

Mulczowanie
Podczas mulczowania trawa zostaje rozdrobniona na małe cząstki, które stanowią naturalny nawóz dla podłoża. Wytrzymały nóż do mulczowania robota koszącego STIHL iMow pozostaje ostry przez długi czas i zapewnia precyzyjne cięcie nawet przy wyższej trawie. Przy każdym zatrzymaniu noża, automatycznie zmienia się kierunek jego obrotu, co zapewnia jego równomierne zużycie. Wymiany noża dokonuje się bez użycia narzędzi. (Zdj. poglądowe)

Regulacja drogi powrotnej
Zgodnie z ustawieniami fabrycznymi powrót kosiarki automatycznej do stacji ładującej następuje wzdłuż przewodu ograniczającego. Na życzenie istnieje jednak możliwość regulacji korytarza zależnie od budowy krawężnika koszonej powierzchni.

Wyjmowana konsola sterująca
Konsola sterująca ze zintegrowanym jasnym i wyraźnym wyświetlaczem LCD znajduje się we wszystkich robotach koszących STIHL iMow w celu łatwej konfiguracji i szybkiego wyświetlania informacji o urządzeniu. Dzięki wysokiemu kontrastowi możliwe jest również użycie nawet w mocnym świetle słonecznym. Konsola osadzona jest w obudowie robota koszącego i może być wyjmowana w celu zapewnienia jeszcze wygodniejszej pracy. (Zdj. poglądowe)

Napęd robota koszącego iMow
Roboty koszące STIHL iMow mają napęd, który pozwala kosić nawet pagórkowate tereny zachowując niezmiennie wysoką jakość koszenia. Roboty koszące STIHL iMow serii RMI 6 z łatwością poradzą sobie z obsługą trawnika do 45%. (Zdj. poglądowe)

Adaptive Slope Speed
Dzięki funkcji Adaptive Slope Speed robot koszący STIHL iMow dostosowuje prędkość do nierówności terenu. Wbudowany czujnik przechyłu nieustannie analizuje nachylenie urządzenia i synchronizuje je z napędem. (Zdj. poglądowe)

Dynamiczny plan koszenia
Dynamiczny plan koszenia robota koszącego STIHL iMow można wykorzystać do ustawienia indywidualnych okien czasowych dla każdego dnia, w których urządzenie może pracować. W tych aktywnych czasach robot automatycznie wybiera czas koszenia trawnika, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jeśli na przykład przerywa koszenie z powodu deszczu, odrobi zaległości później, w określonym przedziale czasowym. Dynamiczny plan koszenia jest dostępny i obsługiwany z panelu sterowania lub wygodnie poprzez aplikację mobilną iMow. (Zdj. poglądowe)

Koła z bieżnikiem
Gwarantujące bardzo dobrą przyczepność koła z bieżnikiem sprawiają, że robot koszący STIHL iMow porusza się bardzo skutecznie, szczególnie na pagórkowatych trawnikach o nachyleniu do 45% i gęstą trawą. Koła z bieżnikiem robota koszącego STIHL iMow są samoczyszczące. (Zdj. poglądowe)

Zderzak
Maska kosiarki automatycznej iMow jest ruchoma i posiada czujniki rozpoznawania przeszkód. Po zetknięciu kosiarki z przeszkodą, siła uderzenia zostaje odprowadzona wzdłuż maski a kosiarka zmienia kierunek. W przypadku podniesienia maski noże zatrzymują się.

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Robot koszący iMOW® Stihl RMI 632”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kupione razem z tym produktem: