+48 59 814 40 44
biuro@dobrenarzedzia.pl

Pilarka spalinowa STIHL MS 162 C-BE

Kod producenta: 11482000003 Kategorie ,

Pilarka spalinowa STIHL MS 162 C-BE

Kod producenta: 11482000003 Kategorie ,

Informacje dodatkowe

Waga 5 kg
Producent

Stihl

Moc (KM)

1,6

Długość prowadnicy (cm)

35

1079,10 

1079,10 

Sprawdź leasing w PKO

Opis

Niezawodne urządzenie dla początkujących. Pilarka spalinowa STIHL MS 162 C-BE oferuje wyjątkową wygodę podczas prac na terenie przydomowym. Można jej używać na przykład do cięcia drewna opałowego lub ścinania drzew owocowych, a dzięki niezawodnej pile łańcuchowej możliwe ścinanie mniejszych drzew. Mocny silnik STIHL 2-MIX zapewnia dobrą wydajność cięcia przy zachowaniu niskiego zużycia. Pilarka MS 162 C-BE jest standardowo wyposażona w łańcuch P 3/8″. Dzięki wąskiemu rzazowi możesz wykonywać precyzyjne cięcia, a pilarka pracuje płynnie i cicho. System antywibracyjny STIHL odciąża mięśnie i stawy, redukując przenoszenie wibracji na rękojeść. Dzięki STIHL ErgoStart, podczas uruchamiania potrzebujesz znacznie mniej siły. Ponadto łańcuch piły łańcuchowej można łatwo i bez użycia narzędzi napiąć za pomocą błyskawiczanego napinacza łańcucha STIHL. Za pomocą jednej dźwigni można wygodnie sterować wszystkimi funkcjami: uruchamianie, obsługa i zatrzymywanie można wykonać jedną ręką. Ponowne uruchomienie po przerwach w pracy jest łatwe, ponieważ dźwignia kombi z funkcją STOP automatycznie powraca do pozycji roboczej.

Informacje dodatkowe

Waga 5 kg
Producent

Stihl

Moc (KM)

1,6

Długość prowadnicy (cm)

35

Dane techniczne

Moc 1,2/1,6 kW/KM
Pojemność skokowa 30,1 cm³
Długość prowadnicy 35 cm
Ciężar 4,8 kg 1)
Stosunek ciężaru do mocy 4 kg/kW

Wyposażenie i Funkcje

 • Przezroczysty zbiornik oleju
  Przezroczysty zbiornik oleju

  Pełna kontrola napełnienia zbiornika. Dzięki transparentnemu zbiornikowi macie Państwo pełen podgląd na stan poziomu oleju. Olej może zostać szybko i wygodnie uzupełniony.

 • Silnik STIHL 2-MIX
  Silnik STIHL 2-MIX

  Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX zapewnia dużą moc, a przy tym oszczędność zużycia paliwa do 20% w porównaniu do dwusuwowych silników STIHL o podobnej mocy bez technologii 2-MIX. Emisja spalin spada o ok. 50%.

 • Boczny napinacz piły łańcuchowej
  Boczny napinacz piły łańcuchowej

  Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego.

 • System antywibracyjny
  System antywibracyjny

  Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

 • Dźwignia Kombi
  Dźwignia Kombi

  System M-Tronic rozpoznaje fazę rozruchu na ciepło i na zimno, dlatego na dźwigni kombi znajduje się tylko pozycja startowa. M-tronic dozuje dokładnie taką ilość paliwa jaka jest w danej chwili potrzebna. Ogromną zaletą tej technicznej innowacji jet fakt, że użytkownik może natychmiast przystąpić do pracy i to na najwyższych obrotach. Dzięki uzyskaniu optymalnego przyspieszenia po kilku sekundach pilarka łańcuchowa jest całkowicie gotowa do pracy.

 • KOMPENSATOR
  KOMPENSATOR

  Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

 • Czterokanałowa technika STIHL
  Czterokanałowa technika STIHL

  W czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

  • Ręczna pompa paliwowa 
   Ręczna pompa paliwowa

   Ręczna pompa paliwowa umożliwia doprowadzenie paliwa do gaźnika poprzez naciśnięcie przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.

  • STIHL ErgoStart (E) 
   STIHL ErgoStart (E)

   Sprężyna umieszczona pomiędzy rolką linki rozrusznika a wałem korbowym kompensuje skoki obciążenia na lince rozruchowej sprawiając, że są one prawie niewyczuwalne dla operatora. Wynik: W porównaniu do zwykłych systemów rozruchowych system STIHL ErgoStart o połowę redukuje siłę wymaganą do uruchomienia urządzenia i umożliwia zmniejszenie prędkości rozruchowej o około dwie trzecie.

Standardowe wyposażenie

W skład zestawu wchodzi:

– pilarka MS 162

– łańcuch

– prowadnica

– osłona prowadnicy

– klucz kombinowany

– polska instrukcja obsługi

– karta gwarancyjna Stihl

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „Pilarka spalinowa STIHL MS 162 C-BE”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kupione razem z tym produktem: