+48 59 814 40 44
biuro@dobrenarzedzia.pl

Jaki akumulator do kosiarki traktorka MTD?

Dobór właściwych podzespołów przekłada się na prawidłowe funkcjonowanie maszyn ogrodowych takich jak kosiarki. W niniejszym artykule przedstawimy, na co zwrócić uwagę podczas zakupu części, jaką jest akumulator do traktorka MTD. Podpowiemy też, jakie parametry są istotne oraz jak dbać o jego długotrwałą żywotność.

Parametry techniczne akumulatorów

Na początku warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów technicznych. Po pierwsze, akumulatory dla kosiarek-traktorków MTD zazwyczaj mają napięcie wynoszące 12 V. Po drugie, ważny jest prąd rozruchowy, który w przypadku tych urządzeń powinien wynosić co najmniej 180 A.

Istotna jest także pojemność, która wpływa na czas pracy maszyny bez konieczności ładowania, jak i wymiary akumulatora, które muszą być zgodne z przestrzenią przeznaczoną na jego montaż w kosiarkach-traktorkach MTD. Nieprawidłowo dobrany, może powodować problemy z zamontowaniem lub działaniem maszyny.

Dwa najważniejsze rodzaje

Akumulator do traktorka-kosiarki MTD najczęściej występuje w jednej z dwóch opcji: kwasowo-ołowiowej oraz żelowej. Pierwsze z nich są najczęściej stosowane w tego typu urządzeniach, m.in. ze względu na korzystny stosunek ceny do jakości. Drugie charakteryzują się większą żywotnością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych, jednak ich cena jest wyższa.

Ładowanie, konserwacja i zimowanie akumulatora

Aby zapewnić długą żywotność tej części, należy dbać o prawidłowe ładowanie i konserwację. Warto stosować pasujące ładowarki, które zapewniają optymalne parametry ładowania. Ważne jest także regularne sprawdzanie poziomu elektrolitu w akumulatorze kwasowo-ołowiowym oraz czyścić bieguny z ewentualnych zanieczyszczeń. W okresie zimowym należy go wyjąć z urządzenia i przechowywać w suchym i chłodnym pomieszczeniu, z dala od źródeł ciepła.

Marka i jakość

Wybierając akumulator do traktorka MTD, warto postawić na sprawdzone marki, które oferują produkty o wysokiej jakości i długiej żywotności. Na rynku dostępne są zarówno części od renomowanych producentów, jak i tańsze zamienniki. Zapraszamy do sprawdzenia oferty w sklepie Dobre Narzędzia — znajdują się u nas produkty zapewniające lepszą wydajność i dłuższą żywotność kosiarek ogrodowych.

Udostępnij wpis:

Sprawdź inne